Duży Lotek, Totolotek czy Lotto? Tradycja od 60 lat!

20 lipca 2017, 12:35

duży lotekPolskie Lotto jest jedną z najstarszych loterii liczbowych na świecie. Totalizator Sportowy wprowadził grę lotto w 1957 roku i od samego początku formuła Lotto jest taka sama, choć nazwy zmieniały się kilka razy. Czy to Totolotek, Duży Lotek czy Lotto – oznacza to dokładnie to samo, ogromny bagaż doświadczenia, tradycję, stabilność i zaufanie milionów graczy z różnych pokoleń. Coraz częściej po polskie Lotto sięgają nie tylko gracze z Polski, ale również osoby zza granicy, które chcą zasmakować odrobinę tej wieloletniej tradycji.

Początkowo polska loteria nosiła nazwę Totolotek, która obowiązywała aż do 1975 roku, gdy na jej miejsce wprowadzono nową – Duży Lotek. Nazwę ponownie zmieniono w 2009 roku i od tego czasu oficjalna nazwa krajowej gry liczbowej to Lotto. Jednak nadal wiele osób stosuje zamiennie nazwy Totolotek i Duży Lotek chcąc zagrać w Lotto. Zwłaszcza u starszych graczy, którzy grali w lotto w czasie obowiązywania którejś z wcześniejszych nazw, nadal pojawia się stosowanie nazw Totolotek i Duży Lotek. Pracownicy kolektur nie dziwią się, gdy ktoś przychodzi do punktu sprzedaży by kupić losy Dużego Lotka bądź Totolotka, wiadomo przecież że chodzi o jedną i tą samą loterię, która polega na wyborze 6 liczb z 49 możliwości.

Totalizator Sportowy oferował również takie gry jak Multi Lotek czy Express Lotek. Pierwsza loteria w 2009 roku została zastąpiona grą Multi Multi, a druga grą Mini Lotto. Od pewnego czasu można grać również w Ekstra Pensję czy Kaskadę, które zdobywają bardzo dużą popularność zwłaszcza wśród młodych graczy.

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Lotto, czyli tradycyjna gra, w którą wielu graczy gra od dziesięcioleci. W Polsce można znaleźć takie osoby, które dokładnie pamiętają jak wyglądały losowania Dużego Lotka transmitowane w telewizji. Wiele osób grających w Lotto grało w Totolotka czy Dużego Lotka, dlatego z przyzwyczajenia stosują historyczne nazwy. Dla niektórych osób dzisiejsze Lotto, oferowane przez kolektury lotto Totalizatora Sportowego, zawsze będzie Totolotkiem.

Mimo zmian nazwy na nowocześniejsze, polskie Lotto cały czas jest takie samo – atrakcyjne, godne zaufania, oferujące jasne reguły gry, cieszące się ogromną popularnością w Polsce. Zmienia się szata graficzna czy nazwa, ale podstawa cały czas jest taka sama: atrakcyjna gra, której można zaufać i dzięki której już ponad 1200 osób w Polsce stało się milionerami wygrywając co najmniej milion złotych.

duży lotek totolotek

60 lat to ogromny kawał historii. Można śmiało powiedzieć, że Duży Lotek czy Totolotek, czyli popularne Lotto, będzie nieustannie cieszyć się zainteresowaniem graczy i to nie tylko z Polski. Tak duża tradycja i fakt, że od tylu lat gra jest obecna na rynku i cieszy się dobrymi opiniami, zachęca do tego aby brać w niej udział. Właśnie dlatego coraz więcej graczy z innych krajów sięga po możliwość gry licząc na to, że wyniki Totolotka czy wyniki Dużego Lotka okażą się dla nich korzystne.

Lotto online Skorzystaj z wygodnej formy na grę w Lotto online.

Graj w Lotto przez Internet - wygodnie, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Losy lotto online - o dowolnej porze dnia i nocy!
Archiwum Lotto Czy wiesz, że dobrze prowadzone lotto archiwum może znacznie pomóc stworzyć swój własny zestaw liczb?

Archiwalne wyniki losowania lotto są kluczem do obliczenia prawdopodobieństwa wylosowania danego numeru w kolejnym losowaniu.

Wykorzystaj archiwum lotto, by wybrać swoje numery lotto, które pomogą wygrać duże kumulacje!

Lotto

Lotto jest aktualnie największą loterią w Polsce.

Losowanie: wtorek, czwartek i sobota - 21.40

Minimalna kumulacja: 2 000 000 PLN

Polecamy również:

Amerykańskie lotto - Powerball

Największe kumulacje i rekordowe wygrane. Największa kumulacja Powerball - 1 500 000 000 USD!

Losowania Powerball: czwartek i niedziela - 22:59

Zagraj w Powerball online!